highliter yellowish-2.png
highliter yellowish-2.png

מדיטציה מודרכת במסורת האדוויטה-ודנטה

הסבר ורקע להקלטה:

בזרם זה ניתנת חשיבות מרכזית להיבט האי-שניות (Non-duality). אנו מתכווננים להתוודעות עמוקה עם העצמי הקודם לאישיות, למחשבות הזהות שלנו ולכל דעה או סיפור שאנו מחזיקים אודות עצמנו ואודות העולם. ברובד זה אנו מגלים עצמנו כהוויה-מודעת, דוממת ושלווה הקודמת לכל 'מי' או 'מה' שאני מאמין שאני. הוויה המתקיימת ברגע זה כעצמי ללא כל מאמץ.

בחלק הראשון של המדיטציה נתמקד בסריקת הגוף. סריקה זו, שאורכה כרבע שעה, משמשת כהכנה והאטה נדרשת לקראת החלק השני. עיקרו של החלק השני הוא סדרה של שאלות. התשובה לשאלות אינה במילים. לכל היותר נוכל לומר משהו כמו: 'זה זה' או 'אני היא זו'. אין הכוונה ואין צורך להגיע למצב של העדר מחשבה – שכן גם מצב זה הנו זמני. הכוונה היא ליצור מגע הולך ומעמיק עם מרחב ראשוני ובלתי משתנה של מודעות דוממת. מודעות זו הווה כעצמנו ללא תנועה, גם כשעולות בה מחשבות, רגשות ותחושות.

אין מדובר פה במדיטציה קצרצרה שאולי תרגיע אותנו לזמן מה. זהו מהלך מדיטטיבי-חקירתי הנשען על מסורת עתיקה. מהלך מתמשך וחוזר שבו הגל שב ונזכר שמעולם לא היה לו קיום נפרד מהאוקיאנוס; ושאין כל שלווה מלבד החזרה למקור. כיאה למדיטציה המדגישה אי-שניות מומלץ לבוא למהלך בגישה שיש בה מהרצינות והקלילות גם יחד.

המדיטציה הוקלטה בחוקוק, עם האור הראשון.


בברכת מסע מוצלח הביתה,
דניאל

מדיטציה מודרכת במסורת האדוויטה-ודנטה
00:00 / 42:54